26 marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego z cyklu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 19 recytatorów.

Przez dwie godziny w sali na trzecim piętrze rozbrzmiewała poezja w najlepszym wykonaniu.  Mimo stresu, wszystkie dzieci świetnie się bawiły, prezentując swój talent recytatorski. W konkursie wystąpili starzy, doświadczeni wykonawcy, ale pojawili się także nowi, dopiero zaczynający swoją przygodę z recytacją. Po wysłuchaniu prezentacji komisja artystyczna: Joanna Trembasiewicz, Izabela Jesionowska, Renata Sochacka, Elżbieta Nowak i Agnieszka Perlińska postanowiła nagrodzić 8 uczniów: Antonię Bakalarz (2c), Lenę Poszwę (2c), Gaję Hofman (1a), Franciszka Niteckiego (1a), Nadię Mikowską (3b), Igę Grzelczak (5c),  Brunona Grabarę (7d), Wiktorię Straszewską (8c). Laureaci reprezentować będą szkołę w kolejnych etapach konkursu.

 Poziom recytacji uczniów był wysoki, dlatego przyznano także 11 wyróżnień. Otrzymali je:  Julia Żwańska (1c), Lilianna Jończyk (3b), Tymon Grabara (1a), Kacper Grzelak  (2c), Iga Drzewiecka (2a), Bartosz Janik (5c), Zofia Świerzyńska (5c), Julia Przysło (5c), Valeriia Fedorets (5b), Lena Płóciennik (4c), Aniela Kukulska (6c).

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach zmagań recytatorskich.