We wtorek 5 marca – z okazji   Ogólnopolskiego  Dnia  Dentysty uczniowie klasy 2c odwiedzili gabinet stomatologiczny  w Centrum Stomatologii Estetika w Turku. Podczas spotkania  dzieci miały okazję zapoznać się pracą dentysty, ale przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki i  higieny jamy ustnej. Ponadto pani doktor Agnieszka Bakalarz zapoznała uczniów z budową zębów, wyjaśniła wiele pojęć związanych ze stomatologią, między innymi: szczęka, żuchwa, próchnica, ortodoncja, leczenie kanałowe. Dzieci miały także   możliwość obserwacji uzębienia człowieka pod mikroskopem. Kolejnym etapem wizyty był przegląd stomatologiczny, przeprowadzony w przyjaznej i wesołej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście niespodzianki przygotowanej przez panią doktor. Dzieci uczestniczyły w zabawie polegającej na rozbiciu kijem zawieszonej piniaty i zebraniu jak największej ilości słodyczy. Posumowaniem zajęć był słowny test z nagrodami. Uczniowie z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące przeprowadzonych zajęć. Za poprawną odpowiedź otrzymały klepsydrę odmierzającą dwie minuty, czyli czas potrzebny do  prawidłowego umycia zębów. Podczas zajęć widoczna była ciekawość i zaangażowanie dzieci. To był dzień pełen emocji i wrażeń.