Dbając  o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 29 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I-V z funkcjonariuszami policji: : podkomisarz Marzeną Kwaśną, mł. asp. Izabellą Biernacką . 

Podczas prelekcji policjantki przypomniały  o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupiły się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Przypomniały zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomiły dzieciom      do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

W związku z tym, że 6 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu  funkcjonariuszki udzieliły wskazówek, dotyczących właściwego korzystania z Internetu, ostrzegały przed kontaktami z nieznajomymi osobami i bezmyślnym umieszczaniem zdjęć w sieci.

Policjantki zakończyły spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.