21 listopada cała społeczność „Jedynki” uczciła Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza. Szkolne korytarze zaroiły się od bohaterów książek Henryka Sienkiewicza.

Samorząd Szkolny, przy współpracy z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego oraz biblioteką szkolną zaplanował bardzo bogaty program obchodów tego święta. Uczniowie klas 1-3 zapoznawali się osobą Patrona, jego twórczością i ekranizacjami powieści. Następnie wykonano plakaty z portretem pisarza oraz postaciami z jego utworów.

Uczniowie klas 4-8 wykonywali kukiełki i lalki z utworów Henryka Sienkiewicza, stosując różne techniki plastyczne i wykorzystując różnorodne materiały. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą i kreatywnością. Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor szkoły: p. Krystyna Morek i p. Katarzyna Pokojowa oraz nauczyciele: p. Katarzyna Błajet, p. Ewa Kulesza, p. Aleksandra Antczak, p. Patrycja Adamczewska-Mobarak i p. Elżbieta Nowak oceniła wykonane prace, wyłaniając Laureatów. Najlepsi okazali się uczniowie klas: 4a, 4c, 5c i 6a otrzymali równorzędne tytuły Laureata Konkursu oraz słodkie nagrody ufundowane przez Samorząd Szkolny oraz bibliotekę.

Świąteczny dzień był uatrakcyjniony spacerem Henryka Sienkiewicza z żoną w stroju z epoki. Przebrani uczniowie (pan i pani Sienkiewiczowie) chodzili z koszyczkiem cukierków, zadając humorystyczne pytania na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza. Starsi uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę o Patronie wypełniając Karty pracy.
21 listopada obchodzimy również Dzień Życzliwości, dlatego na szkolnym korytarzu została wystawiona tablica z możliwością wpisania życzeń dla Henryka Sienkiewicza oraz całej społeczności szkolnej.

Wszystkie wykonane prace: portrety pisarza, plakaty oraz kukiełki zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach, stwarzając świąteczną dekorację w całej szkole.  Nie mogło tego dnia zabraknąć słodkich smakołyków w postaci ciasteczek Henryczków. Kolorytu dodali również uczniowie, przebrani w stroje postaci z książek naszego Patrona. Ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów turkowskiej „Jedynki”.