Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku od kilku dni korzystają z nowej, świetnie wyposażonej pracowni komputerowej, która jest nagrodą w kolejnym konkursie.

Jeszcze w czerwcu, poprzedniego roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). W ramach konkursu, większość naszych uczniów w czasie lekcji informatyki wzięła udział w akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych
kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych. A dwie uczennice ówczesnej klasy 7b Wiktoria Krzyżańska i Oliwia Olas wykonały plakat i przykładowy post dla mediów społecznościowych, dotyczących rodzajów cyberzagrożeń, z którymi można zetknąć się w sieci oraz sposobów ochrony przed cyberatakami.

Nagrodą dla szkoły za najlepsze prace jest mobilna pracownia komputerowa (MPK), która obejmuje: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Plakat wykonany przez Wiktorię i Oliwię można zobaczyć w galerii foto a treść ich "posta" poniżej:
"Weź nie klikaj - weź pomyśl!"

Drodzy Nastolatkowie!
Coraz więcej czasu spędzacie on-line, korzystając z różnych platform społecznościowych i przeglądając Internet.
Chcielibyśmy Was poinformować o pewnych rodzajach cyberzagrożeń oraz podzielić się wiedzą jak możecie chronić się przed takimi atakami w sieci. 🚫💻

Grafika

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo on-line jest priorytetem! Zdobądźcie wiedzę na temat cyberzagrożeń, bądźcie świadomi i uczcie innych. Razem możemy tworzyć bezpieczne i pozytywne przestrzenie w sieci. 💪💻

#BezpiecznyOnline
#OchronaOnline
#Cyberbezpieczeństwo

Autorzy: Wiktoria Krzyżańska oraz Oliwia Olas klasa 7b

Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu i cieszymy się nowoczesną pracownią komputerową.