W ubiegłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w drużynowym pływaniu. Nasi uczniowie, jako jedyni zgłosili się do wszystkich kategorii w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentanci „Jedynki” w pierwszej kategorii wśród chłopców zdobyli 2 miejsce, a wśród dziewcząt 3 miejsce. Dodatkowo w biegach indywidualnych zdobyliśmy 3 medale.

II miejsce - Aleksandra Seidel 6A - 25 m stylem dowolnym
III miejsce - Maja Zioła 4B - 25 m stylem klasycznym

III miejsce - Jan Sobczak 6B - 25 m stylem dowolnym

Skład drużyny dziewcząt: Iga Drzewiecka, Maja Janczyk, Sofia Józefiak, Zofia Koperska, Aniela Kukulska, Lena Płóciennik, Aleksandra Siedel, Maja Zioła, Maja Musiakowska
– opiekunowie Bożena Janowska, Tomasz Gargula

Skład drużyny chłopców: Filip Dzieciątkowski, Igor Krzyżanowski, Tymoteusz Lewandowski, Jan Sobczak, Stanisław Sobczak, Filip Wapiński
– opiekunowie Bożena Janowska, Tomasz Gargula

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) chłopcy okazali się najlepsi i z wynikiem 3:44,99 awansowali do finału Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się 29 listopada w Termach Maltańskich w Poznaniu. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce. W tej grupie również nasi podopieczni zdobyli medale w konkurencjach indywidualnych.

II miejsce - Alicja Pawłowska 7D - 50 m stylem klasycznym

I miejsce - Iwo Farbicki 8C - 50 m stylem grzbietowym
I miejsce - Marcel Zasiadczyk 8B - 50 m stylem dowolnym
III miejsce - Antoni Janaszkiewicz 7B - 50 m stylem dowolnym

Skład drużyny dziewcząt : Maja Dominiak, Małgorzata Gryska, Nikola Krasa, Maja Krysztofowicz, Alicja Pawłowska, Zuznanna Podgórska, Adrianna Przyszło, Kaja Trzmielewska – opiekunowie Bożena Janowska, Tomasz Gargula

Skład drużyny chłopców: Iwo Farbicki, Antoni Janaszkiewicz, Antoni Pikuła, Ksawery Pilarczyk, Maksymilian Rosiak, Marcel Zasiadczyk, Filip Borowski, Oliwer Adamiak – opiekunowie Bożena Janowska, Tomasz Gargula,

Wszystkim uczniom reprezentującym Szkołę Podstawową nr 1 w Turku gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zaś chłopcom z klas 7-8 poprawienia wyniku i jak najwyższego miejsca w finale Wielkopolski w Poznaniu.