Po raz drugi jedynka włączyła się w ogólnopolski projekt BohaterON.
Udział w projekcie ma na celu promowanie dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w trudnych czasach II wojny światowej, którzy potrafili wykazać się wielką odwagą i patriotyzmem w walce za ojczyznę.
Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie Niebajka o Powstaniu Warszawskim, rozmawiali o bohaterstwie powstańców i o tym, w jaki sposób można być patriotą w czasach współczesnych.
W czasie zajęć w klasach piątych i szóstych został zrealizowany scenariusz Mały roznosiciel nadziei. Uczniowie prowadzili dyskusję o roli dzieci w Powstaniu Warszawskim.
W klasach siódmych i ósmych zrealizowano scenariusz Co za historia. Uczniowie tworzyli infografiki, pocztówki i plakaty.
Wielu uczniów naszej szkoły na stronie dumnizpowstancow.pl zamieściło zdjęcia, grafiki, rysunki czy wiersze napisane przez siebie, a wszystko po to, by wyrazić uznanie czy refleksję na temat wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 79 lat temu.
Podsumowaniem projektu było przygotowanie kilku scenek z powstania warszawskiego wyreżyserowanych przez samych uczniów. Przystępując do projektu, chcieliśmy promować postawy patriotyczne wśród dzieci oraz pielęgnować pamięć o ludziach, którzy tak wiele zrobili dla naszej ojczyzny.

Koordynatorzy: Bożena Mielczarek, Anna Maćczak, Ewa Kulesza