W Łodzi odbył się trwający trzy dni 44. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA. 

"Młodzi i  wolni" to hasło tegorocznej edycji festiwalu.

TEATR "SZPILKA" znalazł się wśród 12 najlepszych zespołów w kraju. Otrzymał nagrodę finansową i tytuł laureata festiwalu.

Młodzi artyści - ale także instruktorzy - uczestniczyli w warsztatach teatralnych i integracyjnych, omówieniach spektakli. Doskonalili swoje umiejętności, chociażby poprzez podpatrywanie kolegów i koleżanek na scenie. Podczas festiwalu mogli rozwinąć swoje talenty oraz uczyć się od innych.

 Występ teatru został bardzo wysoko oceniony przez jury festiwalowe, które zwróciło uwagę na doskonałą grę aktorską, ciekawą scenografię i dramaturgię spektaklu.

W nagrodzonym przedstawieniu "Sto lat kuchni" występują: Hanna Janaszkiewicz 4c, Sofia Józefiak 4c, Lena Płóciennik 4c, Zofia Seńko 4c, Nela Lewandowska 4c, Maja Kaźmierczak 4c, Hanna Kasprzak 4c, Wiktoria Drzewiecka 4c, Iga Drzewiecka 4c, Kornelia Choja 6a, Natalia Górska 6a, Julia Kałużna 6a, Antonina Mielcarska 6a, Marcel Stasiak 6a, Aniela Kukulska 6c, Helena Ostrowska 6c, Kalina Rylska 6c, Marta Kukuła 7b, Maria Ogrodowicz 7b, Milena Surmiak 7b, Brunon Grabara 7d, Szymon Purcel 7d.
Opiekę artystyczna: Ewa Pawlak, Aldona Piwońska, Izabela Jesionowska

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!