Dnia 3 października uczniowie klasy 5a i 6c wybrali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Celem wycieczki było poznanie historycznych, legendarnych miejsc, związanych z początkami państwa polskiego oraz budowanie postaw patriotycznych poprzez obecność w miejscach ważnych dla historii. Uczniowie zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską. Tutaj poznali historię życia i męczeńskiej śmierci świętego Wojciecha oraz mieli okazję podziwiać słynne Drzwi Gnieźnieńskie nazywane też Klejnotem Królestwa Polskiego. Kolejnym punktem wycieczki był Ostrów Lednicki - wyspa z rezydencją Mieszka I i Bolesława Chrobrego, na którą dopłynęliśmy promem. Na wyspie odkryto baptysterium basenów służących do liturgii chrzcielnej, co dało podstawy do usytuowania tu prawdopodobnego miejsca chrztu Polski. Z miejscem tym związanych jest wiele podań i legend. Według jednej z nich w grodzie na wyspie przyszedł na świat Bolesław Chrobry. Następnie udaliśmy się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Tutaj zapoznaliśmy się z obrazem dawnej wielkopolskiej wsi. Ostatnim
przewidzianym dla uczniów punktem programu było zwiedzenie Kruszwicy i jej głównej atrakcji - Mysiej Wieży , gdzie Popiela myszy zjadły. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem stateczkiem po pięknym Gople. Piękna pogoda i atrakcyjne miejsca sprawiły, że była to bardzo wartościowa wycieczka, z której uczniowie wrócili przepełnieni wrażeniami i nową wiedzą. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Bożena Mielczarek, p. Katarzyna Błajet i p. Małgorzata Pakuła.