Irlandia nie bez powodu nazywana jest szmaragdową wyspą, a dziś niezliczone odcienie koloru zielonego zdominowały szkolne korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

17. marca uczniowie i nauczyciele włączyli się  w obchody Dnia św. Patryka- patrona Irlandii. Na tę okoliczność szkolna rzeczywistość nabrała koloru nadziei, który wprowadził miłą atmosferę. W czasie przerw międzylekcyjnych rozbrzmiewała tradycyjna irlandzka muzyka, przy dźwiękach której podziwialiśmy wystawy tematyczne. Wielu uczniów i nauczycieli ubrało się na zielono i ozdobiło swoje stroje trójlistną koniczyną lub irlandzką flagą. Nie zabrakło też miłej i smacznej kulinarnej niespodzianki, którą dla swoich kolegów i koleżanek przygotowała jedna z uczennic. Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili w tym dniu lekcje kulturowe oraz ogłosili wyniki konkursu pt.:  St. Patrick’s Day – postcard. Mamy nadzieję, że czar irlandzkiej wyspy pozostanie z nami na długo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze anglojęzyczne przedsięwzięcie.