Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku, to szczególny czas, przepełniony  magią wigilijnej nocy, czas przebaczania, miłości, radości oraz składania sobie życzeń, śpiewania kolęd  i obdarowywania się  prezentami.

Dnia 22 grudnia 2022 roku, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe pt. ”Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zostały przygotowane przez uczniów klasy 3c, 5a i 5c pod opieką p. katechetki.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami przybyły do sali gimnastycznej. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było radośnie i wzruszająco. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, oraz anioły, były także nawiązania do współczesności ,szczególnie rozbawiające publiczność, rozmowa kwalifikacyjna ze św. Piotrem.

Spektakl, zawierał  zarówno partie mówione, jak i śpiewane ,widzowie mogli usłyszeć znane kolędy i pastorałki. Świetności inscenizacji dodał występ uczennicy klasy 4c, która zagrała kolędy  na wiolonczeli. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie wprowadzając w cudowny nastrój Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru aniołów  dopełnił całość przedstawienia.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. W świątecznych nastrojach uczniowie rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.