Dnia 10 października 2022r. uczniowie klasy 4a i 5c Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku pod opieką p. Katarzyny Błajet,  p. Bożeny Mielczarek i p. Ewy Kuleszy mieli okazję zwiedzić Urząd Miasta Turku oraz poznać Burmistrza Miasta Pana Romualda Antosika. Celem wizyty było zapoznanie się z specyfiką pracy i funkcjonowaniem w Urzędzie Miasta oraz pracą Burmistrza. W Urzędzie przywitał nas sekretarz Urzędu Miasta Pan Andrzej Drzewiecki, który przedstawił historię miasta Turku oraz opowiedział,  jak wygląda poczet sztandarowy i herb Miasta Turku. Uczniowie mieli także okazję wejść do Sali konferencyjnej  - to Sala Solidarności, gdzie odbywają się  posiedzenia Rady Miasta Turku. Następnie spotkali się z Burmistrzem Miasta Turku, Panem Romualdem Antosikiem, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu. Każdy z uczniów miał okazję porozmawiać z włodarzem miasta i zadać pytanie. Atrakcją dla uczniów było zdjęcie w fotelu Burmistrza. Na pamiątkę wizyty w urzędzie uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z Burmistrzem.