Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przedłużył świętowanie obchodów Dnia Dziecka i dla klas 6-8 przygotował „Przystanek planszówka”. W dniu 2.06 na szkolnym korytarzu zostały ustawione stanowiska, do grania w gry „bez prądu”. Ciekawa alternatywa i forma spędzenia przerw międzylekcyjnych przypadła uczniom do gustu. Chętni gracze mogli nie tylko dobrze się bawić i zrelaksować przed kolejną lekcją, ale również, sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, ponieważ część z wystawionych gier była przygotowana przez uczniów w ramach powtórzenia materiału. Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do sięgania po taki rodzaj rozrywki, który ćwiczy kreatywność, planowanie i logiczne myślenie.