Dzień Dziecka to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci są obdarowywane prezentami, wesoło się bawią, spędzając beztrosko czas. Również uczniowie klas 1-4 naszej szkoły spędzili dziś wiele radosnych chwil.

Szkolne korytarze wypełniły się dzisiaj bajecznie przebranymi uczniami. Zaroiło się od bohaterów literackich z ulubionych książek dzieci. Można było spotkać Harrego Pottera, Hermionę, Pippi Langstrumf, Czerwonego Kapturka, Nelę Reporterkę, Króla Maciusia Pierwszego, Pana Kleksa, Shreka, Mikołajka, wiele znanych piłkarzy, księżniczek, kotków i  innych postaci literackich. Tak przebrani uczniowie wzięli udział w  Happeningu  czytelniczym, włączając  się do Ogólnopolskiej akcji czytania przez jak największą liczbę uczniów w jednym miejscu i czasie pt. „ Jak nie czytam, jak czytam”.  Ponadto każdy uczeń przyniósł tego dnia egzemplarz książki, z której pochodzi jego ulubiony bohater literacki.

Happening polegał na jednoczesnym czytaniu swoich książek (przez 5 minut). Uczniowie, biorąc udział w tym happeningu udowodnili, że lubią czytanie. Została również przygotowana okolicznościowa fotościanka, która była idealnym tłem do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili na  balu postaci książkowych, odbyła się również godzina z planszówkami, a miłym akcentem były lody dla każdego dziecka, ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorami dzisiejszego święta był Samorząd Uczniowski przy współpracy z biblioteką szkolną.