Obchody  mikołajek zaczynają  się w większości klas losowaniem  osoby, dla której w dniu 6 grudnia przygotujemy drobny upominek. Kolejnym etapem świątecznej zabawy jest próba utrzymania w tajemnicy imienia osoby, którą się wylosowało, przygotowanie podarunku i uroczyste wręczenie w klasowym gronie kolegów i koleżanek. Zwyczaj obdarowywania się prezentami zawdzięczamy katolickiemu biskupowi -   świętemu  Mikołajowi z Miry, którego oblicze w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Jednak Mikołaj z Miry w niczym nie przypomina współczesnego św. Mikołaja, którego wizerunek pojawił się w 1930 roku w reklamie Coca-Coli.

Z okazji mikołajek w Szkole Podstawowej nr 1 pojawiła się ,,inwazja Mikołajów” w czerwonych czapeczkach oraz wiele innych akcentów bożonarodzeniowych, które można podziwiać na pamiątkowych zdjęciach.

Uczniowie klas 1-8 wzięli udział we wspólnym śpiewaniu kolęd oraz świątecznych przebojów w różnych językach świata. Tę niespodziankę przygotowali dla nich nauczyciele języków obcych. Wśród utworów nie zabrakło: Last Christmas i Jingle Bells również w języku niemieckim oraz hiszpańsko-angielskiego Feliz Navidad,  czy polskiego Z kopyta kulig rwie. Dodatkową atrakcją było kolorowanie ogromnego wizerunku Mikołaja oraz  świątecznych motywów. Dzieci z najmłodszych klas zawdzięczali  miłą mikołajkową atmosferę również swoim rodzicom, którzy zapewnili im rozmaite atrakcje w salach lekcyjnych: poczęstunek, gry i świąteczne zabawy, mikołajkowe animacje.

Z radością informujemy, że atmosfera świąt zawitała już do naszej szkoły!

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Samorząd Uczniowski