Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursie ogłoszonym na platformie Librus pt.: „Razem działamy, czysto oddychamy” i zajęli III miejsce wygrywając gadżety rowerowe. Konkurs trwał między 16.09, a 26.10. Głównym celem konkursu było zaangażowanie jak największej liczby osób do działań na rzecz czystego powietrza.  W ramach konkursu nasza szkoła wzięła udział w wielu akcjach, a wśród nich: Dzień bez Samochodu, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci, Sprzątamy dla Polski czy #SadziMy. Oprócz tego zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową, przeprowadziliśmy „zieloną” lekcję, na której uczyliśmy się jak pielęgnować i przesadzać rośliny doniczkowe, z okazji DEN nauczyciele otrzymali cebulki kwiatów - niespodzianek, tworzyliśmy „zielone płuca” szkoły oraz rozwijaliśmy strefę relaksu przy szkolnej bibliotece. W konkursie wzięło udział 195 szkół. Jak piszą organizatorzy „Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania komisji konkursowej. Uczniowie wraz z opiekunami wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością, zapałem do działania, ogromną sztuką pracy zespołowej, a przede wszystkim pokazali jak ważne dla nich jest dbanie o czysty oddech.”

Samorząd Uczniowski turkowskiej „jedynki” dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom w zaangażowanie się w akcję i zachęca do udziału w kolejnych akcjach.

https://czystooddychamy.pl/