W ramach projektu „Łódź magiczna” uczniowie klasy 4a wyruszyli na wycieczkę, która zapewniła im wiele atrakcji.  Pokaz w Planetarium pt. „Dwa szkiełka” - historia teleskopu, natura światła, wzbudził podziw i wiele pytań dotyczących wszechświata. Następnie w zabytkowym domu robotniczym na Księżym Młynie, dzieci wzięły  udział w warsztatach z cyklu „Szyte, dziane i tkane”: „Skarpeciaki”. Samodzielnie wykonane przez siebie „Skarpeciaki”, czyli maskotki zabrali ze sobą.  Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w „Eksperymentarium”, w którym  nauka nie ma tu tajemnic i jest doskonałą zabawą. Każdy uczeń mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Została w nas magia i piękne wspomnienia.